Search
English
Back to all

مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت ملی پست برگزار شد

17 Feb 2019

حسین نعمتی معاون وزیر، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت ملّی پست ، در جلسه ای که اعضای هیئت مدیره، معاونین مدیرعامل، جمعی از مدیران ستادی و نمایندگان وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه نیز حضور داشتند. طبق گزارش از عملکرد شرکت در شاخص های مختلف«درآمد، هزینه و ترافیک» ارائه داد.

وی با تاکید به این موضوع که رشد درآمد در شرایطی حاصل شده است ، که هیچ گونه افزایش تعرفه و نرخ نداشته ایم، افزود: یکی از مهمترین عوامل این رشد درآمد، تغییر رویکرد پست،  از پست نامه به سمت توسعه ی سرویس امانات و بسته بوده است.

او با اشاره به تلاش تمامی همکاران شبکه، در ماه های اخیر، اظهار داشت: با توجه به فرصت های ایجاد شده در چارچوب قراردادهای نوشته شده با شرکت های خصوصی،  سرویس خرید و فروش اینترنتی، امسال شرکت به لحاظ درآمد با رشد  شانزده درصدی و ترافیک هیجده درصدی ، نسبت به مدت مشابه سال قبل روبرو شده است.

نعمتی کاهش دوازده درصدی قراردادهای دولتی، به علت شرایط اقتصادی موجود ، که خارج از کنترل شرکت است را یادآور شد و گفت: در مقابل، قراردادهای همکاری با بخش خصوصی ، حدود نه درصد بیشتر شده است.

وی تغییر نگاه و ساختار کسب و کار پست، همسو با نیاز های جدید مشتری ها را مورد تاکید قرار داد و افزود: توسعه ی بازار محصولات بومی ، و بالابردن سهم ترافیک مرسوله ها از این بازار، از اهداف مهم و اساسی پست در سال جاری و سال های آتی است ، که این تغییر رویکرد از سوی برنامه ریزان و مدیران ارشد شبکه،  با جدیت تمتم دنبال خواهد شد.

او همچنین با اشاره به بازنشستگی بیش از هشتصد نفر از کارکنان پست ، در سال جاری و لزوم پرداخت مطالبات آنها خاطر نشان کرد: این موضوع بار مالی سنگینی به شبکه وارد کرده ، و به طبع به کمک حداکثری دستگاه های ذیربط در این خصوص نیاز است.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در این جلسه طی سخنانی اظهار داشت: برای افزایش سهم سرمایه ای پست احتیاج است،  سهم این شبکه خدمت رسان از اقتصاد ملی تعیین شود.

وی با تاکید بر ضرورت تحلیل اقتصادی انواع سرویس ها و خدمات پستی، خواستار تدوین گزارش اقدامات و سرویس هایی که نیاز به سرمایه گذاری دارند و سرمایه گذاری های انجام شده در این رابطه در طول سال های اخیر شد.

مشخص شدن ارتباط قیمت تمام شده خدمات پستی با منابع اعتباری طرح ها و سرمایه گذاری ها، هزینه های نگهداری ساختمان ها، ارائه خدمات تکلیفی، ارائه طرح های توجیهی فروش اموال و نحوه مصارف درآمدهای حاصل از آنها، نحوه مشارکت با بخش عمومی و خصوصی،  به منظور پیاده سازی برخی پروژه ها؛ از دیگر مباحثی بود که ، در این جلسه از سوی سایر اعضا طرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین تدوین برنامه جامع پست مشتمل بر مطالعه وضع موجود،  و امکانات و تجهیزات مورد نیاز مورد تاکید قرار گرفت.

در پایان گزارش سازمان حسابرسی در ارتباط با وضعیت مالی طرح های تملک دارایی های سرمایه ای شرکت ملی پست خوانده شد که این گزارش در تمامی شاخص های دارای اهمیت، طبق استانداردهای حسابداری بخش عمومی مطلوب ارزیابی شد و مورد تایید قرار گرفت.

منبع:شرکت ملی پست

تیم خبری پست بار

 

Comments
Leave your comment Close