Search
English
Back to all

رشد ۱۲۱ درصدی حمل و نقل بین‌المللی از مرز ریلی اینچه برون

09 Sep 2018

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، محمدرضا قربانی مدیرکل راه‌آهن شمالشرق ۲، گفت: در ۵ ماهه نخست امسال، ۵۲ هزار و ۶۶۹ تن کالا از طریق مرز ریلی اینچه برون با کشورهای قزاقستان، ترکمنستان، چین، قرقیزستان، ازبکستان و روسیه مبادله شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۱۲۱ درصد رشد داشته است.

وی افزود: از میزان بار حمل شده، ۴۴ هزار و ۵۵۷ تن مربوط به واردات بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۱۰ درصد افزایش داشته و ۸ هزار و ۱۱۲ تن آن نیز مربوط به صادرات محمولات غیر نفتی از طریق مرز ریلی اینچه برون است.

به گفته قربانی؛ از ابتدای سال جاری، ۴۷ هزار و ۲۳۷ تن بار توسط ۷۸۷ دستگاه واگن تخلیه شده است که این میزان، بیانگر افزایش ۴۶۷ درصدی تناژ تخلیه نسبت به مدت مشابه سال ۹۶ و همچنین تحقق ۱۳۸ درصدی نسبت به برنامه حمل این اداره کل است.

مدیرکل راه‌آهن شمالشرق ۲ ادامه داد: در حوزه حمل و نقل داخلی در سال جاری، ۳۷ هزار و ۳۵۴ تن کالای داخلی بارگیری شده که از این میزان ۳۵ هزار و ۴۸۹ تن گندم به مقاصد اراک، زاهدان، یزد، اصفهان، کرج، رباط کریم و بندرعباس حمل شده است.

وی گفت: در این مدت تن کیلومتر مرزی با ۱۰ میلیون و ۳۳۶ هزار و ۵۷۱ ، رشد ۲۵ درصدی نسبت به مدت مشابه قبل دارد.

Comments
Leave your comment Close