Search
English
Back to all

بندر فجیره باز هم توسعه می یابد

25 Feb 2019

بندر فجیره قرار است باز هم توسعه یابد، احمد الموتاوا مدیر عامل اجرایی بندر فجیره در زمینه توسعه این بندر گفت: اگر چه عملیات توسعه ی این بندر در ماه سپتامبر 2017 میلادی با یک میلیارد دلار سرمایه گذاری آغاز شده، و تا کنون ادامه دارد، اما  با این حال به منظور آمادگی برای اجرای قانون 2020  و اتصال به اقیانوس هند، دریای سرخ، آفریقا و آسیا این توسعه به شدت ادامه دارد.

وی گفت: طی دهه گذشته ظرفیت حمل و نقل دریایی این بندر،  بیش از هشت برابر ، و ایستگاه های سوخت رسانی آن،  بیش از هفت برابر و ترمینال خودرویی آن نیز نه برابر افزایش یافته است، اما طرح های توسعه ی ما ، برای افزایش این ظرفیت، همچنان ادامه خواهند داشت .

وی با اشاره به اینکه در سال 2018  میلادی بیش از چهار هزار و ششصد و پنجاه و نه کشتی ، در این بندر تردد  و رفت وآمد داشته یاد آور شد: طرح جامع توسعه شامل عمیق تر کردن اسکله ها، احداث مخازن های سوخت رسانی جدید ، بخصوص گاز LNG و عملیات اجرایی برای پهلوگیری کشتی های بزرگتر است. به کارگیری جرثقیل های دیجیتالی ، نیز به منظور تخلیه و بارگیری کالا ، در طرح جدید ، بیش از آنچه در حال حاضر وجود دارد، پیش بینی شده است.

وی تاکید کرد: با طرح توسعه جدید، این بندر چند منظوره،  قادر خواهد بود کشتی های کانتینری تا بیست و یک هزار TEU را پذیرش کند ، و ظرفیت سالیانه  جابه جایی کانتینری را تا سال 2030 میلادی ، یک میلیون TEU بیش از ظرفیت کنونی ، و کالای عمومی را هفتصد هزار تن افزایش دهد.

شایان ذکر است بندر فجیره از جمله بندرهای چند منظوره ی دنیا به شمار می رود،  که مسائل زیست محیطی در آن به شدت رعایت شده است .این بندر در نظر دارد به منظور اجرای کامل قانون 2020  شست وشوی اسکرابر را در بندر فجیره ممنوع نماید.

تیم خبری پست بار

Comments
Leave your comment Close