آموزش کارمندان - دانشنامه
بازگشت به وب سایت

آموزش قرار دادن محصول

لینک دانلود فایل آموزشی

در ابتدای امر شما باید وارد بخش مدیریت شوید برای ورود به بخش مدیریت بعد از ورود به وبسایت در صفحه ی اصلی در بالای صفحه سمت راست کلمه ی مدیر را مشاهده می کنید که برای ورود به بخش مدیریت بر روی آن کلیک کنید

بعد از ورود به پنل مدیریت برای وارد کردن محصول جدید باید از منوی سمت راست بروشور را انتخاب کرده و بر روی محصولات کلیک کرده

بعد از ورود به صفحه محصولات در بالای صفحه بر رویمورد جدیدکلیک کنید

در صفحه افزودن محصول جدید ابتدا صفحه را روی حالت پیشرفتهقرار دهید

در صفحه افزودن محصول جدید شما باید فیلد ها را پر کرده(فیلد های دارای علامت * باید حتما پر شوند) به ترتیب فیلد های موجود در هر بخش صفحه را پر کرده، اولین بخش اطلاعات کلی می باشد که باید نام محصول را به طور کامل و صحیح وارد کنید سپس اگر محصول دارای توضیحات کوتاه و توضیحات کامل بود نیز آن را در فیلد مربوطه وارد کنید همچنین شما می توانید با استفاده از فیلدهای  تاریخ شروع موجودیت و تاریخ پایان موجودیت، یک محصول را به مدت مشخصی در وبسایت قرار دهید.

فیلد برچسب های محصول را حتما باید وارد کنید این برچسب کمک می کنند که کالای شما راحت تر در وبسایت پیدا شوند.

برای قرار دادن محصول در بخش محصولات جدید در صفحه اصلی، شما باید تیک فیلد نشانه به عنوان جدید را بزنید و می توانید برای آن یک زمان مشخص تعیین کنید.

بخش مهم بعدی که باید حتما هنگام گذاشتن محصول رعایت شود قیمت گذاری آن می باشد که در بخش قیمت ها می توانید فیلدهای مرتبط را پر کنید.

در این بخش فیلد قیمت باید حتما پر شود و قیمت وارد شده باید به ریال باشد فیلدهای دیگر این بخش مانند قیمت قدیم ، هزینه محصول و ... را در صورت تمایل می توانید پر یا تیک بزنید.

فیلد مهم دیگر که در بخش قیمت ها حتما باید به آن توجه داشت انتخاب دسته مالیات کالای مورد نظر می باشد که باید حتما این فیلد نیز تکمیل گردد.

دو بخش دیگر که باید به آن توجه داشت بخش انبارو ارسال می باشد که تعدادی از فیلدهای مهم آن به اختصار شرح داده شده است.

در بخش انبار حتما باید فیلد انبار انتخاب شود و یکی از انبارهای موجود را انتخاب کنید.همچنین در صورت تمایل حداقل تعداد سبد و حداکثر تعداد سبد را نیز می توانید مقدار دهی کنید.

در بخش ارسال نیز فیلدهای وزن ، طول ، عرض و ارتفاع باید حتما وارد شوند و همچنین تاریخ تحویل نیز حتما باید وارد شود بقیه فیلدها را نیز در صورت لزوم پر کنید.

بخش بعدی مهمی که باید به آن توجه کرد بخش نگاشت می باشد که باید حتما دو فیلد دسته ها و تولید کنندگان را پر کرد این دو فیلد بسیار مهم می باشند.

فیلد دسته ها باید با توجه به نوع کالا، از شاخه ها و زیرشاخه های موجود در فیلد انتخاب شوند.

بعد این که تمامی مواردی که در بالا ذکر گردید را انجام دادید برای ذخیره سازی کارهای انجام شده

باید بر روی دکمه ی ذخیره و ادامه ویرایشکلیک کنید.

بخش بعدی مهمی که باید به آن دقت فراوان شود بخش سئو می باشد این بخش باعث می شود که کالای شما در موتور جست و جوی گوگل بهتر دیده شود.

فیلد اول از بخش سئو، کلمات کلیدی تگ متا می باشد که می توانید از برچسب هایی که برای محصول قرار داده بودید برای آن استفاده کنید یا از فایل وردی که در اختیارتان قرار می دهیم استفاده کنید

این بخش زمانی که کاربر در موتور جست و جو کلماتی که استفاده کرده اید را جست و جو کند کالای شما نمایش داده می شود.

فیلد مهم بعدی توضیحات تگ متا می باشد که برای پر کردن این فیلد می توانید از نام محصول یا توضیحی مختصر درباره محصول که باید کمتر از 200 کاراکتر باشد استفاده کنید متنی که وارد میکنید

در موتور جست و جو زیر نام محصول نمایش داده می شود همانند عکس زیر که توضیحات وارد شده در بالا به صورت پر رنگ تر در متن زیر نام محصول دیده می شود.

فیلد بعدی عنوان تگ متا می باشد که می توانید از کلمات کلیدی تگ متا استفاده کنید.

فیلد بعدی نام صفحه برای موتور جست و جو می باشد که اگر وارد نکنید به صورت خودکار نام محصول به عنوان نام صفحه در نظر گرفته می شود می توانید از نام محصول برای پر کردن این فیلد استفاده کنید.

مورد مهم دیگر برای وارد کردن محصول گذاشتن عکس های محصول می باشد که آن را باید در بخش تصاویر قرار دهید.

برای آپلود تصاویر موارد زیر باید حتما رعایت شوند:

  • تعداد تصاویر محصول باید حداقل 3 عدد و حداکثر 5 عدد باشد.
  • اندازه تصاویر محصول باید 900 * 900 پیکسل باشد.
  • پس زمینه عکس ها بایدسفید باشد.
  • عکس ها باید بدون نوشته و تبلیغات و هرگونه خط خوردگی باشند.
  • تصاویر باید وضوح کافی داشته باشند و تار نباشند.

بعد از رعایت موارد بالا شما می توانید تصاویر محصولتان را در بخش تصاویر محصولات قرار دهید

نظرات:

نظری برای این مقاله نیست.

شما برای ارسال نظر باید وارد سیستم شوید.